Rowerowa promocja książek i czytelnictwa

Nowoczesne i nietypowe formy promocji literatury stały się obecnie niezwykle popularne. Wiąże się to z pozyskiwaniem nowych czytelników, którzy z książką i biblioteką do tej pory mieli niewiele wspólnego. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie i po raz pierwszy dołączyła do ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Baranowska biblioteka swój rowerowy rajd zorganizowała 25 lipca 2017 r.

Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy dojechali na miejsce docelowej zbiórki – Fili bibliotecznej w Śniadówce. Pierwszym punktem było naładowanie akumulatorów, czyli pieczenie kiełbasek na ognisku i wspólne biesiadowanie. Następnie nadszedł czas gier i zabaw językowych (kalambury, zagadki na czas i historyjki z ukrytymi tytułami książek). W dalszej części programu starsi uczestnicy dyskutowali o literaturze, nowościach wydawniczych, swoich ulubionych autorach i książkach, natomiast dzieci świetnie spędzały czas na placu zabaw.

Czytelnicy baranowskiej biblioteki entuzjastycznie przyjęli tę nową formę promocji czytania i czekają na następną odsłonę Odjazdowego Bibliotekarza.