Tegoroczna odsłona programu „Orange dla bibliotek”

Gminne biblioteki publiczne z powiatu puławksiego kolejny raz dołączyły do programu „Orange dla bibliotek 2013 organizowanego przez Fundację Orange

Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie dzięki dofinansowaniu w kwocie 2.090,79 zł. udało się zapewnić bezpłatny dostęp do Internetu w Filii Bibliotecznej w Śniadówce. Ponadto baranowska biblioteka doposażyła stanowiska komputerowe, zakupując zestawy słuchawkowe. Udział w programie umożliwił czytelnikom dostęp do szkoleń z zakresu obsługi komputera i bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli z programu "Orange dla bibliotek" otrzymała dofinansowanie w wysokości 3.569,13 zł. Kwota ta w całości pokryła wydatki na Internet i w ¼ pokryła zakup Konsoli Xbox 360 z kontrolerem ruchu Kinect. Dodatkowo udało się także wspomóc zakup 6 gier  oraz telewizora LCD Samsung. Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Orange w końskowolskiej bibliotece przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla dzieci z wykorzystaniem Internetu : „Od papirusu do Adiobooka” czy „Pocztówki z Tajlandii”.