Tegoroczna odsłona programu Orange dla bibliotek

Już od kilku lat Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym bierze udział w programie „Orange dla bibliotek” organizowanym przez Fundację Orange. Głównym celem akcji jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania. W czasie trwania programu „Orange dla bibliotek” w latach 2011-2015 kazimierska biblioteka otrzymała od Fundacji Orange 10 131,99 zł  darowizny. 

W 2015 r. budżet kazimierskiej biblioteki zasiliła dotacja finansowa (darowiznę celową) w kwocie 1 120,41 zł. Dotacja ta została przeznaczona na realizację zadań edukacyjnych oraz popularyzację wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników biblioteki w okresie od 1 stycznia do 31 lipca bieżącego roku.

 

 

 

Dzięki dotacji Fundacji Orange wszyscy użytkownicy kazimierskiej biblioteki i jej filii mogą bezpłatnie korzystać z Internetu. Biblioteka mogła także poszerzyć swoją działalność kulturalno-oświatową. Od 9 do 13 lutego 2015 r. dzięki udziałowi w programie udało się zorganizować zajęcia edukacyjne pt. „Mała zimowa kolonia artystyczna”. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do Internetu bibliotekarki mogą na bieżąco uzupełniać swoją stronę internetową, profil na facebooku, wprowadzać aktualności, zapowiedzi imprez kulturalnych oraz zapewniać czytelnikom dostęp do katalogu elektronicznego biblioteki.