Wyniki powiatowego konkursu literackiego pt. „Mój świat – nad Wisłą”

Rok 2017 to Rok Rzeki Wisły, z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach ogłosiła konkurs literacki pt. „Mój świat – nad Wisłą”, polegający na napisaniu krótkiego, wymyślonego przez siebie opowiadania, baśni lub wiersza, którego tematem będzie Wisła. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do wszystkich zainteresowanych osób dorosłych.

Na konkurs zgłoszonych zostało 128 wierszy i opowiadań z terenu całego powiatu puławskiego.

Komisja w składzie:
•    Marzena Romańczuk – przewodnicząca
•    Katarzyna Grudzień
•    Agnieszka Piłat
•    Małgorzata Klinkosch
•    Ryszard Smolak
•    Zbigniew Kozak
postanawia przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA WIERSZ

I MIEJSCE:
•    Anna Poświatowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach)

II MIEJSCE:
•    Aleksandra Lenartowicz (Gimnazjum w Górze Puławskiej)

III MIEJSCE:
•    Jakub Flejmer (Szkoła Podstawowa nr 6 w Puławach)

WYRÓŻNIENIA:
•    Julia Książek (ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach)
•    Jacek Kwaśny (Zespół Szkół Technicznych w Puławach)
•    Sara Eciak (Gimnazjum przy ZSA w Klementowicach)
•    Julia Ogonowska (Publiczne Gimnazjum nr 4 w Puławach)
•    Julia Walencik (Gimnazjum przy ZS w Kazimierzu Dln.)
•    Piotr Walaszczyk (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Puławach)
•    Kalina Kika (Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach)
•    Kaja Cegieła (Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej)
•    Natalia Różyc (Szkoła Podstawowa w Nałęczowie)
•    Jakub Łąkocy (Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach)
•    Julia Baracz (Niepubliczne Gimnazjum przy I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego)

KATEGORIA OPOWIADANIE

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

I MIEJSCE:
•    Milena Sieprawska (ZSO nr 1 im. KEN w Puławach)

II MIEJSCE:
•    Weronika Szczygielska (ZS nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach)

WYRÓŻNIENIA:
•    Nina Kowalska (ZST w Puławach)
•    Aleksandra Kustra (I LO im. ks.A.J. Czartoryskiego w Puławach)

GIMNAZJUM:

I MIEJSCE:
•    Agata Cieślak (Gimnazjum w Górze Puławskiej)

II MIEJSCE:
•    Aleksandra Pyda (Publiczne Gimnazjum nr 4 w Puławach)

III MIEJSCE:
•    Małgorzata Skawińska (Gimnazjum Europejskie)
•    Alicja Warda (Gimnazjum w Gołębiu)

WYRÓŻNIENIA:
•    Kamila Woszczek (Gimnazjum w Gołębiu)
•    Antoni Jasiocha (Gimnazjum w Gołębiu)

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I MIEJSCE:
•    Gabriel Dybisz (Szkoła Podstawowa nr 6 w Puławach)

II MIEJSCE:
•    Iwona Krysa (Szkoła Podstawowa nr 4 w Puławach)

III MIEJSCE:
•    Mikołaj Wałach (Szkoła Podstawowa w Żyrzynie)

WYRÓŻNIENIA:
•    Nina Sawczenko (Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach)
•    Krzysztof Ptasiński (Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach)
•    Dominik Błaziak (Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach)
•    Szymon Kupczyk (Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej)

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczanie nagród, które odbędzie się 13 czerwca 2017 r. o godz. 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach (ul. Sieroszewskiego 4) podczas Biesiady Literackiej.