Spotkanie z rodzinną historią „Przeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej”

23 października 2018 r. o godzinie 12.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Puławach odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Tematem rozmowy była książkaPrzeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej” wydana przez Fundację za 7 górami. Publikacja współfinansowana przez Miasto Puławy w ramach realizacji zadania publicznego. Zaproszenie biblioteki przyjęła Dominika Rodzoch-Młodkowska, która zebrała i opracowała rodzinne wspomnienia.

Dzieje życia Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej to niesamowita lekcja historii. Spisane po latach wspomnienia obozowe głęboko poruszają i stają się przestrogą na przyszłość. Wzruszenie dodatkowo potęguje fakt, że pani Stanisława była Puławianką. Spotkanie pokazało także, że opowieści rodzinne stają się punktem wyjścia do poznawania historii w szerszym kontekście.

Spotkanie odbyło  się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W ramach kontynuowania lekcji historii, już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki. 20 listopada 2018 r. o godz. 12.00 gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach będzie ks. Wojciech Zasada, który promować będzie swój najnowszy tomik poezji pt. „Autoportret z Ojczyzną”.