Ewa Szelburg-Zarembina pisarka z Nałęczowa

10 kwietnia 2019 r. przypada 120. rocznica urodzin  Ewy Szelburg-Zarembiny, w związku z tym Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach postanowiła przypomnieć sylwetkę tej ważnej dla powiatu puławskiego pisarki. Nie każdy z nas pamięta, że Ewa Szelburg- Zarembina urodziła się w Bronowicach w Gminie Puławy a dzieciństwo spędziła w Nałęczowie.

To właśnie tu jej rodzice, Antoni i Elżbieta wybudowali swój pierwszy dom. Niewielka budowla z sosnowych bali o dwuspadowym dachu, o trzech izbach i dwóch gankach stanęła w okolicach ulicy Lipowej. Czas spędzony w Nałęczowie był dla pisarki niezwykle ważny, sama pisała o latach dzieciństwa jak o najszczęśliwszym chwilach w życiu. I do końca nie zerwała kontaktu z naszym uzdrowiskowym miasteczkiem. Bardzo często Nałęczów stawał się tłem a nawet bohaterem utworów Ewy Szelburg–Zarembiny. W jej twórczości nie brakuje także wspomnień o ważnych dla Nałęczowa osobach i zabytkach.

Biografia Ewy Szelburg-Zarembiny była niezwykle ciekawa i naznaczona wieloma trudnymi doświadczeniami. Warto więc przypomnieć sobie sylwetkę Ewy Szelburg-Zarembiny, zapraszamy do zapoznania się z naszą wystawą. Można ją oglądać na oknach biblioteki  do końca kwietnia