Książka "Sto osobliwości na stulecie Niepodległości 1918–2018" nagrodzona Wawrzynem Pawła Konrada

Niezwykle miło nam poinformować, że publikacjaSto osobliwości na stulecie Niepodległości 1918–2018” autorstwa Jacka Śnieżka, wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach została wybrana Książką Roku 2018 w kategorii Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego

Książka Roku to konkurs organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie. W tym roku była to już XIII edycja. Wawrzyn Pawła Konrada otrzymują publikacje w trzech kategoriach: Lublin, Lubelszczyzna, Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 maja 2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej imienia H. Łopacińskiego w Lublinie podczas IX Lubelskiego Forum Bibliotekarzy. Nagrodę z rąk dyrektora WBP w Lublinie Tadeusza Sławeckiego oraz Prezesa Towarzystwa Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Andrzeja Zdunka odebrali dyrektor PBP Danuta Szlendak i autor publikacji Jacek Śnieżek.
Zwycięskie publikacje oraz pozostałe zgłoszone do Konkursu publikacje znalazły się na wystawie Książka Roku 2018 w holu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. 

Nagrodzone wydawnictwa

Warto podkreślić, ze to już drugi Wawrzyn Pawła Konrada dla Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Pierwsze wyróżnienie nasza biblioteka otrzymała w  2012 r. za albumPowiat Puławski – dawniej i dziś”.