Nowy początek dla Gminnej Biblioteki w Kurowie

Od 2 stycznia 2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie ma nowy adres, a co za tym idzie zmieniła swoją siedzibę. Teraz znaleźć można kurowską bibliotekę przy ulicy Armii Wojska Polskiego 1. Placówka może pochwalić się teraz w pełni nowoczesnym lokalem. Biblioteka ma więc szansę wzbogacić swoją ofertę kulturalno-oświatową i dzięki tej „przeprowadzce” przyczynić się do rozwoju zarówno swojej miejscowości, jaki i całej gminy. 

 

 

Obecnie biblioteka zajmuje cztery pomieszczenia, które podzielone są według zadań. W pierwszej sali znajduje się ODDZIAŁ DLA DOROSŁYCH. Drugie pomieszczenie to CZYTELNIA INTERNETOWA, czyli Publiczny Punkt Dostępu do Internetu oraz księgozbiór popularno-naukowy. Trzeci pokój to serce biblioteki, czyli WYPOŻYCZALNIA z całym księgozbiorem zarówno dla starszych jak i młodszych czytelników. W ostatniej sali znaleźć można CZYTELNIĘ PODRĘCZNĄ i ODDZIAŁ DLA DZIECI.

Należy podkreślić, że pozostałe dane biblioteki nie uległy zmianie, a więc telefon – (81) 881 14 99 oraz mail –  gbpkurow1@wp.pl.

Także godziny otwarcia nie zmieniły się i biblioteka zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00, a w soboty od 9.00 do 16.00.

Czytelniku odkryj zatem na nowo swoją gminną bibliotekę i w komfortowych warunkach kontynuuj swoją przygodę z czytaniem.