Bibliotekarzu – przejdź na Ty z komputerem, czyli trzecie szkolenie z cyklu „Podaj dalej”

17 maja 2013 r. o godz. 10.00 rozpoczęło się trzecie szkolenie w ramach Mikrograntu „Podaj dalej” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej. Szkolenie z zakresu korzystania z możliwości Internetu poprowadziła Katarzyna Adamowska – instruktor PBP w Puławach. Należy podkreślić, ze pierwszy raz szkolenie odbyło się przy użyciu komunikatora internetowego - Skype.

 

 

 

Zagadnienia dotyczące Skypa zdominowały pierwszą cześć szkolenia. Bibliotekarze powiatu puławskiego mieli okazję dowiedzieć się jak posługiwać się tym komunikatorem i jak można wykorzystać ten środek komunikacji w swojej codziennej pracy. Kolejny punkt to omówienie funkcjonowania komunikatora Gadu-Gadu w kontaktach z czytelnikiem. Przyłącz się, czyli biblioteka na portalach społecznościach to kolejny temat szkolenia. Bibliotekarze mieli także szansę poznać najprostsze programy do komputerowej obróbki zdjęć . Tematem kończącym szkolenie było zagadnienie dotyczące konta biblioteki na YouTube. Czyli nie tylko o nas czytają, ale także mogą nas zobaczyć.

Szkolenie w tej formie przebiegło bez żadnych problemu technicznych i pokazało, że dzisiejsze biblioteki nadążają za postępem cywilizacyjnym i w swojej pracy wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne.