Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach najlepsza w województwie lubelskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z/s w Górze Puławskiej zajęła pierwsze miejsce w konkursie dla „Partnerstw lokalnych  w województwie lubelskim”, organizowanym przez  Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Konkurs skierowany był do bibliotek publicznych – uczestników Programu Rozwoju Bibliotek, które zbudowały „Partnerstwa lokalne”, a także do pozostałych bibliotek publicznych z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich i z miast liczących do 20 tys. mieszkańców. 
  • Celem konkursu było dzielenie się doświadczeniami z budowania Partnerstw lokalnych i prezentowanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Biblioteka Gminy Puławy zawiązała koalicję na rzecz edukacji regionalnej działającą pod nazwą: „Moja Gmina – moja sprawa”.

Liderem koalicji jest Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach i to jej działania, zaangażowanie i aktywność docenili jurorzy konkursu uznając, że praca Pani Dyrektor Zofii Małek wyróżnia na tle innych bibliotek województwa lubelskiego. Pani Dyrektor Małek odebrała nagrodę z rąk dyrektora WBP w Lublinie, Grzegorza Figiela podczas III Konferencji Regionalnej Programu Rozwoju Bibliotek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

autor zdjęć: Grzegorz Winnicki - WBP Lublin