Artykuły z działu: Nasze publikacje

Nowa odsłona publikacji regionalnej „Magia Świąt”

Boże Narodzenie i Wielkanoc to wyjątkowy czas. Okres, który jak żaden inny obfituje w oryginalne tradycje, obrzędy i obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach postanowiła wznowić wydaną w 2011 r. publikację regionalną pt. „Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją”. 

Powiatowa Biblioteka odkrywa tajemnice szafy babci i dziadka

Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach.  To już szóste wydawnictwo biblioteki a trzecie z serii „spotkanie z tradycją”. Tym razem zakres tematyczny oscylował wokół tajemnic ukrytych w szafach, skrzyniach i kufrach.

 

 

 

Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją” zachęca do poznania tajników dawnego sposobu ubierana się. Powróćmy na chwilę do przeszłości, kiedy jasno określano, jakie kroje, kolory, tkaniny obowiązywały w strojach codziennych i odświętnych. 

„Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”, czyli kolejna publikacja końskowolskiej biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli w 2013 r. wydała drukiem kolejną publikację regionalną: „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”. Tym razem książka stanowi zbiór wierszyków autorstwa poety ludowego Zbigniewa Kozaka, którego korzenie sięgają gminy Końskowola, a dokładniej Sielc. 

„Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją” w eterze

Ruszyły prace nad nową publikacją regionalną Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Będzie to już szósta publikacja, a trzecia z serii „spotkanie z tradycją”.  Tym razem zakres tematyczny krążyć będzie wokół szafy, a więc dawnego sposobu ubierana się. 

Skarby przyrodnicze Powiatu Puławskiego

Na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja Powiatu Puławskiego tym razem dotycząca zagadnień przyrodniczych. "Skarby przyrodnicze Powiatu Pułaskiego” to książka opisująca bogactwo architektury krajobrazu naszego terenu. Dodatkowym atutem publikacji jest fakt, że została ona w całości przetłumaczona na języka angielski.

Subskrybuj RSS - Artykuły z działu: Nasze publikacje