Artykuły z działu: Nasze publikacje

Nowa odsłona publikacji regionalnej „Magia Świąt”

Boże Narodzenie i Wielkanoc to wyjątkowy czas. Okres, który jak żaden inny obfituje w oryginalne tradycje, obrzędy i obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach postanowiła wznowić wydaną w 2011 r. publikację regionalną pt. „Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją”. 

Powiatowa Biblioteka odkrywa tajemnice szafy babci i dziadka

Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach.  To już szóste wydawnictwo biblioteki a trzecie z serii „spotkanie z tradycją”. Tym razem zakres tematyczny oscylował wokół tajemnic ukrytych w szafach, skrzyniach i kufrach.

 

 

 

Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją” zachęca do poznania tajników dawnego sposobu ubierana się. Powróćmy na chwilę do przeszłości, kiedy jasno określano, jakie kroje, kolory, tkaniny obowiązywały w strojach codziennych i odświętnych. 

„Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”, czyli kolejna publikacja końskowolskiej biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli w 2013 r. wydała drukiem kolejną publikację regionalną: „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”. Tym razem książka stanowi zbiór wierszyków autorstwa poety ludowego Zbigniewa Kozaka, którego korzenie sięgają gminy Końskowola, a dokładniej Sielc. 

„Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją” w eterze

Ruszyły prace nad nową publikacją regionalną Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Będzie to już szósta publikacja, a trzecia z serii „spotkanie z tradycją”.  Tym razem zakres tematyczny krążyć będzie wokół szafy, a więc dawnego sposobu ubierana się. 

Skarby przyrodnicze Powiatu Puławskiego

Na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja Powiatu Puławskiego tym razem dotycząca zagadnień przyrodniczych. "Skarby przyrodnicze Powiatu Pułaskiego” to książka opisująca bogactwo architektury krajobrazu naszego terenu. Dodatkowym atutem publikacji jest fakt, że została ona w całości przetłumaczona na języka angielski.

Sprawdź "W co się bawić" - przeczytaj najnowszą książkę PBP w Puławach

Już jest piąta publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach pt. „O zabawach, zabawkach i nie tylko – spotkanie z tradycją". Pięć odpowiedzi na pytania: "W co się bawić ?", "Czym się bawić ?" a na zakończenie mini poradnik: "Jak to zrobić ?". To kolejna książka z serii „Spotkanie z tradycją”. Książka zawiera ilustracje autorstwa Jolanty Wawer oraz wiersze Zbigniewa Kozaka. 

Już wkrótce Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach znajdzie odpowiedź na pytanie: „W co się bawić ?”

PBP w Puławach mocno zaznaczyła swoją obecność na lokalnym rynku wydawniczym. W tym roku nie może więc zabraknąć kolejnej publikacji, która opisuje regionalne tradycje. W listopadzie ukaże się już piąta publikacja PBP w Puławach pt. „O zabawach, zabawkach i nie tylko – spotkanie z tradycją". Już sam tytuł sugeruje obszar tematyczny najnowszego wydawnictwa. Kolorowe zabawki kuszą z telewizyjnych reklam. Zapominamy o tym, że kiedyś do dobrej zabawy wystarczyło to, co było akurat pod ręką: kapsle, patyczki lub kawałek szkiełka.

Fotograficzny opis gminy Żyrzyn - inicjatywa wydawnicza żyrzyńskiej biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrzynie nie zapomina o swojej Małej Ojczyźnie. W 2011 r. wydała album pt. „Gmina Żyrzyn – tu warto być …”.

Tajemnice gminy Końskowola - inicjatywa wydawnicza końskowolskiej biblioteki

„Opowiadał mi pradziadek – mity, legendy, wydarzenia niezwykła ziemi końskowolskiej i okolic” to publikacja wydana w 2009 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Końskowoli. Książka stanowi zbiór ciekawych, często tajemniczych historii, jakie pamiętają mieszkańcy gminy Końskowola.

Słownikowy obraz Baranowa - inicjatywa wydawnicza baranowskiej biblioteki

Na rynku wydawniczym brakowało publikacji w całości poświęconej gminie Baranów. W 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie, wspólnie z Gminnym Centrum Kultury wydała „Słownik Geograficzny Baranowa”.

Strony

Subskrybuj Artykuły z działu: Nasze publikacje