Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne

Święta Wielkanocne tuż tuż

Wnętrze Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrzynie w dniach 14.03-19.03.2016 r. wypełniło się świątecznymi dekoracjami. Biblioteka zorganizowała wielkanocny kiermasz. Każdy czytelnik na święta oprócz ciekawej książki mógł zabrać ze sobą także kolorową pisankę lub wiklinowy koszyczek.

Z komputerem na Ty

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrzynie zorganizowała dla swoich czytelników kurs komputerowy. Od 18 lutego do 7 marca 2016 r. odbywały się zajęcia z budowy komputera i jego obsługi. W kursie wzięły udział panie z miejscowości Borysów.

W deszczu tańcz, czyli spotkanie z Agnieszką Korzeniewską w nałęczowskiej bibliotece

Już po raz drugi zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie przyjęła Agnieszka Korzeniewska. Tym razem autorka odwiedziła nałęczowską placówkę 9 marca 2016 r. i promowała swoją najnowszą książkę pt. „W deszczu tańcz”.

Wierszyki Juliana Tuwima w nałęczowskiej bibliotece

7 marca 2016 r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie zaprosiła dzieci z grupy III z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie na wspólne czytanie wierszy Juliana Tuwima.

Mieszko i Dobrawa naszymi oczami – konkurs plastyczny

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach z okazji Jubileuszu Chrztu Polski (966-2016) ogłosiła także konkurs plastyczny dla najmłodszych czytelników pt. „Mieszko i Dobrawa naszymi oczami”. W konkursie wziąć mogą udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu puławskiego. 

Głównym zadaniem tego plastycznego wyzwania jest namalowanie portretu Mieszka i Dobrawy w dowolnie wybranej technice w formacie A4.

Subskrybuj RSS - Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne