Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne

Jubileuszowy Konkurs Czytelniczy z „Literaturą na TY”

Już po raz dziesiąty Gminna Biblioteka Publiczna w Wąwolnicy zaprosiła na Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy z „Literaturą na TY. Tym razem motywem przewodnim zmagań literackich były bajki Ignacego Krasickiego. 11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Karmanowicach spotkali się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy.

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

Z okazji Tygodnia Bibliotek na oknach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach zawisła wystawa tematycznie nawiązująca do tegorocznego hasła akcji (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA
Od kilku lat mamy wybór książka tradycyjna czy e-book? Poznaj wady i zalety tych sposobów czytania. 

Kornel Makuszyński tematem majowego spotkania kazimierskiego DKK

8 maja 2018 r. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy była książka Kornela Makuszyńskiego pt. „Uśmiech Lwowa”. Biografia Kornela Makuszyńskiego okazała się niezwykle ciekawym motywem dyskusji.

8 maja - Dzień Bibliotekarza

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim BIBLIOTEKARZOM życzymy:
po pierwsze B – BAJECZNYCH książkowych wyborów
po drugie I – INSPIRUJĄCYCH pomysłów
po trzecie B – BEZCENNYCH wspomnień
po czwarte L – LUBIANYCH czytelników
po piąte I – INNOWACYJNYCH rozwiązań
po szóste O – OPTYMISTYCZNYCH dni
po siódme T – TWÓRCZYCH działań
po ósme E – EKONOMICZNYCH wzrostów
po dziewiąte K – KOLEŻENSKICH spotkań
po dziesiąte A – AMBITNYCH przedsięwzięć. 

Kazimierski Tydzień Bibliotek

Już od jutra startuje Tydzień Bibliotek. Akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich odbywa się zawsze w maju, a rozpoczyna się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy to główny cel akcji, a co roku Tygodniowi Bibliotek przyświeca inne hasło. Tym razem wybór padł na „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA
Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprasza do wspólnego świętowania, szczegóły spotkań na plakacie. 

Nałęczów we wspomnieniach Ewy Szelburg-Zarembiny

22 maja 2018 r. o godz. 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Tym razem gościć będziemy pana Jerzego Michała Sołdka. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa opowie nam o życiu i twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny oraz przybliży jak wiele łączyło pisarkę z powiatem puławskim. 

Kazimierz Dolny widziany oczami Jana Stępki

27 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym odbył się wernisaż malarstwa Jana Stępki. Jan Stępka z wykształcenia muzyk a z zamiłowania malarz. Jego obrazy (pastele, olej) prezentują Kazimierz Dolny i najbliższe okolice

„Kto ty jesteś? Polak mały” wystawa prac plastycznych w wąwolnickiej bibliotece

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Gminna Biblioteka Publiczna w Wąwolnicy przygotowała wystawę prac plastycznych pod hasłem „Kto ty jesteś? Polak mały”.

Nowy kącik dla dzieci w wąwolnickiej bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąwolnicy przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników małą niespodziankę. Stworzyła w bibliotece specjalny kącik dla maluchów.

Z ortografią na Ty

25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wąwolnicy już po raz siódmy odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny SÓWKA”. Zmagania uczniów oceniała Małgorzata Głuska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąwolnicy.

Strony

Subskrybuj Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne