Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne

Książka na wakacjach – wystawa na oknach PBP

Za nami już połowa wakacji. Do planów na sierpień warto dodać ciekawą lekturę, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przygotowała wystawkę prezentującą książkowe propozycje dla najmłodszych czytelników.

Banda Michałka na wakacjach w kazimierskiej bibliotece

Od 7 do 10 lipca 2020 r. od 10.00 do 12.00 Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na wakacyjne spotkania z książką. Tym razem motywem przewodnim zajęć była publikacja Ewy Karwan-Jastrzębskiej pt. „Banda Michałka na wakacjach”.

Bibliotekarze powiatu puławskiego czytają dzieciom!

Bibliotekarze powiatu puławskiego z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zaprezentowali wiersz Zbigniewa Kozaka pt. "Sen małej Kasi". Zapraszamy do wysłuchania i do czytania.

Złota lista książek dla dzieci

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom na oknach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach zawisła wystawa przypominająca złotą listę książek dla dzieci polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ze zwróceniem szczególnej uwagi na publikacje o zwierzętach. Zapraszamy do czytania!

5 lat minęło ... podsumowanie działalności Powiatowego Klubu Książki

Zapraszamy do obejrzenie krótkiego filmiku podsumowującego działalność Powiatowego Klubu Książki.

Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się ponownie.

Zasmakuj w powiecie puławskim

Od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Tegorocznym hasłem świętowania są słowa „Zasmakuj w bibliotece”. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza do odkrycia kulinarnych specjałów ziemi puławskiej przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Na oknach biblioteki pojawiła się wystawa prezentująca nasze publikacje z działu Kuchnia regionalna.

Rekordy Guinnessa w książkowym świecie

23 kwietnia to ważna data w bibliotecznym kalendarzu, na ten dzień przypada bowiem Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na oknach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach zawisła wystawa pt. „Rekordy Guinnessa w książkowym świecie”.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny EKOlogicznie – to ma sens ciągle trwa ...

Uwaga Powiatowy Konkurs Ekologiczny EKOlogicznie – to ma sens! zostaje przedłużony.  Termin składania prac upływa 30 września 2020 r.
Podejmij wyzwanie i zaprojektuj plakat promujący ochronę przyrody na terenie powiatu puławskiego.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach chcąc dołączyć do projektu Biblioteki na rzecz realizacji Agendy 2030 ONZ ogłasza Powiatowy Konkurs Ekologiczny EKOlogicznie – to ma sens! Tematyka konkursu nawiązuje do Trzynastego Celu Zrównoważonego Rozwoju, czyli DZIAŁANIA W DZIEDZINIE KLIMATU

Strony

Subskrybuj Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne