Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne

Żołnierskie wspomnienia rodzinne tematem lutowego spotkania Powiatowego Klubu Książki

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 26 lutego 2019 roku (wtorek) o godzinie 12.00. Gościem spotkania będzie pan Wojciech Potocki, który w książce pt. „Stanisław Białata z Kotlin. Bohaterstwo Żołnierzy 1 Pułku Piechoty Legionów” opisał wojenne losy swojego dziadka i jego kolegów.

„Maria Kuncewiczowa literacką wizytówką Kazimierza Dolnego” – konkurs plastyczny

Z okazji 30. rocznicy śmierci Marii Kuncewiczowej Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Maria Kuncewiczowa literacką wizytówką Kazimierza Dolnego”. Podejmij wyzwanie i wkomponuj Marię Kuncewiczową w pejzaż Kazimierza Dolnego. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (KLASY VII-VIII), gimnazjalnych, licealnych oraz do wszystkich zainteresowanych osób dorosłych. Każdy chętny uczestnik, aby dołączyć do konkursu, musi wykonać jedną pracę w dowolnie wybranej technice w formacie nieprzekraczającym A3.        

„W królestwie bajek Ewy Szelburg-Zarembiny” – konkurs plastyczny

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach z okazji 120. rocznicy urodzin Ewy Szelburg-Zarembiny ogłosiła powiatowy konkurs plastyczny na projekt okolicznościowej zakładki do książki pt. „W królestwie bajek Ewy Szelburg-Zarembiny”. W konkursie wziąć mogą udział uczniowie szkół podstawowych (klasy I-VI) z terenu powiatu puławskiego. Głównym zadaniem tego plastycznego wyzwania jest wykonanie jednej zakładki w dowolnym formacie i w dowolnie wybranej technice. Tematyka zakładki powinna nawiązywać do twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny, pisarki której biografia nierozerwalnie związana jest z powiatem puławskim. 

Walentynki z książką

Święto Zakochanych może stać się dobrą okazją, aby promować czytanie. Z taką inicjatywą wyszła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach i przygotowała walentynkową wystawę. Na oknach biblioteki zawisały skany okładek najpopularniejszych książki o miłości.

Kurowska biblioteka wysłała walentynkowe kartki

12 lutego 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie w ramach ferii zimowych zaprosiła dzieci na zajęcia plastyczne. Motywem przewodnym było zbliżające się Święto Zakochanych. Zadaniem uczestników było własnoręczne wykonanie kartek walentynkowych.

Kultura ludowa w codzienności

5 lutego 2019 r. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na pierwsze warsztatyKultura ludowa w codzienności” w ramach projektu „Ludowe barwy Lubelszczyzny”. 

„Wiejska Izba” w kazimierskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wystawę „Wiejska Izba” stworzoną w ramach projektu „Ludowe barwy Lubelszczyzny” dofinansowanego w XI edycji konkursu grantowego „Na dobry Początek !” organizowanego przez Fundację BGK

Biblioteka gminy Puławy zaprasza na „Kodowanie w bibliotece”

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z/s w Górze Puławskiej znalazła się wśród 113 bibliotek z całej Polski, które dostały się do projektu „Kodowanie w bibliotece. Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka wzbogaciła się o 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! oraz 3 roboty Phonton!
Więcej o projekcie:

W syberyjskim świecie, spotkanie autorskie z Mają Wolny

29 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 odbyło się pierwsze w Nowym Roku spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach przyjęła Maja Wolny - pisarka, która aktualnie mieszka w Kazimierzu Dolnym. Autorka promowała swoją najnowszą powieść pt. „Powrót z Północy”.

Literacka wizytówka Kazimierza Dolnego, czyli rozmowa o twórczości Marii Kuncewiczowej

24 stycznia 2019 r. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła swoich czytelników na pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem rozmowy była literacka wizytówka Kazimierza Dolnego, czyli twórczość Marii Kuncewiczowej.

Strony

Subskrybuj Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne