Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne

Baśnie braci Grimm w interpretacji aktorów Teatrzyku Pierwszego Kontaktu

17 października 2019 r. o godz. 10.00 w ramach XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Górze Puławskiej w Szkole Podstawowej odbył się spektakl pt. „Grające drzewko” w wykonaniu Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z Góry Puławskiej i Leokadiowa mieli okazję zobaczyć fragmenty baśni braci Grimm w aktorskiej  interpretacji.

Maja Wolny opowiedziała o „Jasności”

17 października 2019 r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Puławach z/s w Górze Puławskiej odbyło się spotkanie autorskie z Mają Wolny. Pisarka promowała swoją najnowszą powieść pt. „Jasność”. Książka porusza kilka bardzo ważnych tematów m.in. syndrom końca świata, bardzo szybo postępujące zmiany klimatyczne i zbyt mała dbałość o środowisko.

Zapraszamy na 19. Powiatowy Dzień Kultury

Serdecznie zapraszamy 25 października 2019 r. o godz. 16.00 na 19. Powiatowy Dzień Kultury. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach.

Sławomir Rudnicki gościem Powiatowego Klubu Książki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 października 2019 roku o godzinie 12.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Zaproszenie Klubowiczów ponownie przyjął Sławomir Rudnicki, który tym razem zaprezentuje wiersze ze swojego najnowszego tomiku zatytułowanego "Romance i dawne stance". 

W krainie poezji Jana Pocka

10 października 2019 r. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze rozmawiali o wywodzącym się z gminy Markuszów ludowym poecie, Janie Pocku. Poetycka wizja świata Jana Pocka zauroczyła czytelników. 

Wystawa „Role życia Izabeli Czartoryskiej”

W nawiązaniu do Powiatowego Konkursu LiterackiegoList księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianinaPowiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przygotowała wystawę tematyczną dotyczącą życia i działalności księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Nowoczesne biblioteki na mapie województwa lubelskiego – szkolenie wyjazdowe

30 września 2019 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprosiła bibliotekarzy z terenu powiatu puławskiego na seminarium wyjazdowe w ramach Dobrych Praktyk. Tym razem miejscem docelowym stały się biblioteki powiatu lubartowskiego i łukowskiego wyremontowane lub wybudowane ze środków unijnych i z programu Infrastruktura bibliotek.

Powiatowy Konkurs Literacki „List księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina”

Rok 2019 ogłoszony został przez Muzeum Czartoryskich w Puławach Rokiem Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Z tej okazji Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim pt. „List księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina”.
Głównym celem konkursu jest poznanie sylwetki księżnej Izabeli Czartoryskiej oraz promowanie listu jako ginącej formy wypowiedzi pisemnej. 

Miłość jest wszystkim – biesiada literacka w kazimierskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym wraz ze Stowarzyszeniem Autorów Polskich – oddział w Kołobrzegu serdecznie zaprasza na Biesiadę Literacką „Miłość jest wszystkim, która odbędzie się 2 października 2019 r. o godz. 11.00.

Strony

Subskrybuj Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne