Poczucie humoru Sławomira Mrożka

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. 2 sierpnia 2018 r.  klubowicze rozmawiali o książce Sławomira Mrożka pt. „Czekoladki dla Prezesa”. Zbiór humorystycznych tekstów rozbawił czytelników, najciekawsze z nich zostały nawet wspólnie odczytane.

Małe letnie warsztaty artystyczne w kazimierskiej bibliotece – Filia w Bochotnicy

Ciąg dalszy wakacji w kazimierskiej bibliotece. Tym razem Filia Biblioteczna w Bochotnicy zaprosiła swoich czytelników na lato w otoczeniu książek. Od 24 do 27.07.2018 r.  odbywały się zajęcia literacko-plastyczne, których głównym tematem były oczywiście wakacje. Wśród prezentowanych utworów pojawiły się książki m.in. Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby  pt. „Filipek i wakacje”, Grzegorza Kasdepke  pt. „Z piaskownicy w świat” czy Joanny KlugmannWakacje Emilki”.

Moja mała ojczyzna – spotkanie autorskie z Henrykiem Sułkiem

10 lipca 2018 r. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury im. K. Walczak w Końskowoli odbyło się spotkanie autorskie z Henrykiem Sułkiem. To mieszkaniec Opoki, który w domowym zaciszu tworzy niezwykle ciekawe wiersze. Zbiorek poezji pana Henryka Sułka wydała Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Końskowolskim Towarzystwem Regionalnym. Spotkanie zaczęło się nietypowo, bo od podpisywania książek przez autora. Następnie głos zabrała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Monika Dudzińska oraz kierownik biblioteki, Bożena Rybaniec.

Kilka słów o Kazimierze Iłłakowiczównie

9 lipca 2018 r. odbyło się lipcowe spotkanie kazimierskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy rozmawiali o książęce  Joanny Kuciel- Frydryszak pt. „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”.

Strony