Stroje i tańce ludowe naszego regionu

5 marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym odbyły się drugie warsztaty „Stroje i tańce ludowe naszego regionu” w ramach projektu „Ludowe barwy Lubelszczyzny”. Dzieci z IV grupy z Przedszkola im. Marii Konopnickiej oraz uczniów z III klasy z GZS w Kazimierzu Dolnym tym razem miały okazję poznać elementy charakteryzujące nasz stój ludowy oraz poznać kroki do najpopularniejszych tańców z naszego regionu.

Pierwszy dzień wiosny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Puławskiej

20 marca 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z/s w Górze Puławskiej zaprosiła dwie klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej na świętowanie pierwszego dnia wiosny. Pierwszym etapem lekcji bibliotecznej było rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem było słowo WIOSNA. Dzięki temu wprowadzeniu dzieci mogły porozmawiać o pierwszych zwiastunach wiosny i o najbardziej charakterystycznych elementach tej najpiękniejszej pory roku.

Robot Photon z wizytą w Filii bibliotecznej w Borowej

20 marca 2019 r. Robot Photon odwiedził Filię biblioteczną w Borowej. Uczestnicy lekcji bibliotecznej mieli okazję poznać tajnik kodowania i pobawić się z Photonem. 

Robot Photon z wizytą w Filii bibliotecznej w Gołębiu

20 marca 2019 r. Robot Photon odwiedził Filię biblioteczną w Gołębiu. Uczestnicy lekcji bibliotecznej mieli okazję poznać tajnik kodowania i pobawić się z Photonem. 

Kolejne spotkanie z robotem Photonem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Puławskiej

19.03.2019 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Puławach z/s w Górze Puławskiej na spotkanie z robotem Photonem przyszła grupa 6 –latków z tutejszego przedszkola. Lekcja biblioteczna z kodowania rozpoczęła się od poznania interfejsu programowania Photon Draw i Photon Badge.

Strony