„Wiejska izba” wystawa ludowa w kazimierskiej bibliotece

Od 1 lutego 2019 r. serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34) do obejrzenia wystawy pt. „Wiejska izba” przygotowanej w ramach projektu „Ludowe barwy Lubelszczyzny”. 

Ludowe barwy Lubelszczyzny projekt kazimierskiej biblioteki

Miło jest nam poinformować, że projekt „Ludowe barwy Lubelszczyzny” zgłoszony przez KOKPiT – Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym uzyskał dofinansowanie w XI edycji konkursu grantowego „Na dobry Początek!” organizowanego przez Fundację BGK. Z wszystkich złożonych wniosków zarząd fundacji wybrał 50 projektów. Kazimierska biblioteka otrzymała 9 966,00 złotych
Kwota ta zostanie wykorzystana między innymi na zakup materiałów plastycznych potrzebnych do zajęć, organizację wycieczki tematycznej oraz zakup przedmiotów użytkowych, które będą wykorzystywane do różnego typu zajęć edukacyjnych. 

W syberyjskim świecie, spotkanie autorskie z Mają Wolny

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 29 stycznia (wtorek) 2019 r., o godzinie 12.00. Gościem spotkania będzie Maja Wolny - pisarka, która aktualnie mieszka w Kazimierzu Dolnym. Autorka promować będzie swoją najnowszą powieść pt. „Powrót z Północy”.

Spotkanie autorskie z Piotrem Kordyaszem w wąwolnickiej bibliotece

13 grudnia 2018 r. o godzinie 13.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Wąwolnicy zaprosiła swoich czytelników na spotkanie autorskie z Piotrem Kordyaszem, autorem książek dla dzieci pt. „Lolek” i „Stefek”.

Antologia puławskich poetów tematem grudniowego spotkania PKK

11 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Tym razem klubowicze rozmawiali o puławskich poetach. Gośćmi biblioteki byli Piotr Machul i Radosław Sączek, redaktorzy, którzy opracowali antologię poetycką pt. „Puławscy poeci w Polsce zniewolonej i niepodległej”. Publikacja wydana przez Fundację za 7 górami i współfinansowana przez Miasto Puławy w ramach realizacji zadania publicznego.

Strony