Baśnie braci Grimm w interpretacji aktorów Teatrzyku Pierwszego Kontaktu

17 października 2019 r. o godz. 10.00 w ramach XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Górze Puławskiej w Szkole Podstawowej odbył się spektakl pt. „Grające drzewko” w wykonaniu Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z Góry Puławskiej i Leokadiowa mieli okazję zobaczyć fragmenty baśni braci Grimm w aktorskiej  interpretacji.

Maja Wolny opowiedziała o „Jasności”

17 października 2019 r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Puławach z/s w Górze Puławskiej odbyło się spotkanie autorskie z Mają Wolny. Pisarka promowała swoją najnowszą powieść pt. „Jasność”. Książka porusza kilka bardzo ważnych tematów m.in. syndrom końca świata, bardzo szybo postępujące zmiany klimatyczne i zbyt mała dbałość o środowisko.

Zapraszamy na 19. Powiatowy Dzień Kultury

Serdecznie zapraszamy 25 października 2019 r. o godz. 16.00 na 19. Powiatowy Dzień Kultury. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach.

Sławomir Rudnicki gościem Powiatowego Klubu Książki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 października 2019 roku o godzinie 12.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Zaproszenie Klubowiczów ponownie przyjął Sławomir Rudnicki, który tym razem zaprezentuje wiersze ze swojego najnowszego tomiku zatytułowanego "Romance i dawne stance". 

W krainie poezji Jana Pocka

10 października 2019 r. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze rozmawiali o wywodzącym się z gminy Markuszów ludowym poecie, Janie Pocku. Poetycka wizja świata Jana Pocka zauroczyła czytelników. 

Strony