Powiatowa odsłona Narodowego Czytania

Jak co roku i tym razem Starosta Puławski, Witold Popiołek pozytywnie odpowiedział na zaproszenie pary prezydenckiej i tym samym powiat puławski dołączył do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 11 października 2018 r. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego zabrzmiały fragmenty prozy Stefana Żeromskiego.

18. Powiatowy Dzień Kultury

10 października 2018 r. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbył się 18. Powiatowy Dzień Kultury. Miło nam poinformować, że do grona osób wyróżnionych doroczną nagrodą Starosty Puławskiego w dziedzinie kultury dołączyły Helena Wójcik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowcu oraz Teresa Dymek, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Końskowoli. 

Kazimierski Konkurs Jednego Wiersza

Zapraszamy na tegoroczną odsłonę „Kazimierskiego Konkursu Jednego Wiersza”. Piszesz wiersze to nie chowaj ich do szuflady tylko:

  • przynieś do kazimierskiej biblioteki (ul. Lubelska 32/34)
    lub
  • prześlij na bibliotekakazimierz@poczta.onet.pl w tytule wpisując „Kazimierski Konkurs Jednego Wiersza”.

Termin upływa 21 listopada 2018 r. 

Spotkanie z rodzinną historią „Przeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 23 października 2018 r. o godzinie 12.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5). Tematem rozmowy będzie książka „Przeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej” wydana przez Fundację za 7 górami. Zaproszenie biblioteki przyjęła Dominika Rodzoch-Młodkowska, która zebrała i opracowała rodzinne wspomnienia.

Nowa publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018”

Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Tym razem książka dotyczy najważniejszego momentu w historii Polski, czyli odzyskania Niepodległości. Autorem publikacji jest Jacek Śnieżek - znany puławski regionalista. Książka „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości” opisuje aż sto osobliwości dotyczących powiatu puławskiego oraz upamiętnia ludzi i wydarzenia sprzed stu laty. Nasza publikacja posiada ramy czasowe.

Strony