Biblioteki powiatu puławskiego w Programie Rozwoju Bibliotek

 

 

Biblioteki powiatu puławskiego zakwalifikowały się do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek
uzyskując 415 punktów.
 

 

 

 

Biblioteką wiodącą została Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej a partnerskimi: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym, Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie.

Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolska inicjatywa prowadzona przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowana do bibliotek publicznych usytuowanych w małych miastach i na wsiach. Priorytetowym zadaniem przedsięwzięcia jest promowanie bibliotek w środowiskach lokalnych. Dzięki uczestnictwu w programie biblioteki mają szansę stać się nowoczesnymi placówkami aktywnie działającymi na rzecz mieszkańców. Program zapewnia bowiem bibliotekom sprzęt komputerowy oraz organizuje szkolenia z trzech zakresów tematycznych: warsztaty planowania rozwoju bibliotek, szkolenia informatyczne i szkolenia specjalistyczne.

Takie akcje sprawiają, że biblioteka zaczyna być postrzegana jako ciekawe miejsce do którego często się zagląda i w miłej atmosferze spędza swój wolny czas.